Úřední deska - novinky

Kontakt

Adresa:
Obec Bačice
Bačice 36
675 55 Hrotovice 

E-mail:
obec.bacice@volny.cz

Tel:
+420 568 864 587

OdkazyVysvěcení kapličky

Projev starosty obce na akci

Vysvěcení místní kapličky

 Dobrý den,

vážení spoluobčané, milí hosté,

vítám Vás na dnešní akci  vysvěcení naší nově zrenovované místní kapličky. Dnešní počasí je k nám přívětivější než v loňském roce, a nejen počasí , a tak doufám, že se vše podaří tak jak jsme si naplánovali.  Dnešní akce je  finančně podpořena dotací z programu na podporu společenských a kulturních aktivit kraje Vysočina, souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí obcí, což je náš případ.

Tato kaplička která  tvoří významnou dominantu bačické návsi již od 18. století, je zasvěcena sv. Janu Nepomuckému a je nedílnou součástí místních tradic. Sama kaplička i okolí bylo v soukromém vlastnictví a okolní pozemek po demolicích rozhodně nevytvářel důstojné prostředí v centru obce. Když v roce 2009  přešla kaplička a okolní pozemek bezúplatně do majetku obce, nechalo zastupitelstvo provést důkladnou rekonstrukci této kapličky a úpravu jejího okolí s pomocí dotace z prostředků ministerstva pro místní rozvoj.

Renovační práce prováděla dodavatelsky regionální firma a na vlastních pracech byli zaměstnáni především  občané Bačic a Udeřic. Všem patří naše poděkování za dobře odvedenou práci. Dnes se můžeme pyšnit krásně
zrenovovanou kapličkou a upraveným okolím, které jistě přispělo k tomu, aby naše obec byla krásnější, a aby se nám v našich obcích i nadále  dobře  a spokojeně žilo. Doufám, že kaplička bude svědkem jen časů dobrých pro obec i pro všechny naše občany. 

Závěrem dovolte, abych  jménem svým i jménem celého zastupitelstva obce poděkoval sponzorovi dnešní akce Kraji Vysočina za finanční prostředky, které vynaložili jistě účelně. Vám všem děkuji za hojnou účast a přeji Vám krásné prožití dnešního slavnostního dne v kruhu vašich milých a blízkých.

Děkuji za pozornost.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | Správce stránek a prohlášení o přístupnosti | výměna odkazů